06 Wrz

TSLA EXPO 2018 już niedługo.

Już niebawem, w ostatni weekend września, odbędzie się druga edycja wydarzenia TSLA EXPO w G2A Arena, organizowanego przez nas, Międzynarodowe Targi Rzeszowskie i Grupę Sagier. Nie możecie tego przegapić!

Więcej szczegółów na stronie: www.tslaexpo.pl

41267224_700681816931747_5047912270290485248_n

Share this
15 Gru

Wesołych Świąt!

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność już po raz drugi złożyć najserdeczniejsze życzenia z okazji zbliżających się Świąt.

Mamy nadzieję, że przyjemne chwile w gronie najbliższych i chwila odpoczynku pozwoli Państwu na zregenerowanie sił, a nowo zebrane moce przełożą się na mnóstwo świeżych sukcesów w polu zawodowym.

Wesołych Świąt!

kartka-01

Share this
01 Paź

Kongres i Targi TSLA EXPO Rzeszów 2017.

CoverPhoto

Możemy już z dumą podsumować najnowsze wydarzenie organizowane przez Klaster Expo.

Osiem paneli dyskusyjnych, ponad 30 prelegentów z Podkarpacia i zagranicy, ponad 70 wystawców, ponad pięć tysięcy odwiedzających Kongres i Targi, nowi członkowie przyjęci do klastra Wschodni Sojusz Motoryzacyjny, harley do wygrania i zawody Customs Bike Show. To wszystko złożyło się na jedno z największych wydarzeń biznesowych na Podkarpaciu – Kongres i Targi TSLA EXPO 2017, które 29 i 30 września pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwój odbyły się w Centrum Wystawienniczo – Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce.

Po raz pierwszy tak szeroko omówiony został przemysł motoryzacyjny na Podkarpaciu, który pod koniec ubiegłego roku zyskał status czwartej inteligentnej specjalizacji w Regionalnej Strategii Innowacji Podkarpacia. Nawiązaliśmy do najnowocześniejszych rozwiązań IT wykorzystywanych w logistyce, skoncentrowaliśmy się na najważniejszych problemach branży transportowej i zobrazowaliśmy zmiany infrastrukturalne, jakie w ostatnich latach dokonały się na Podkarpaciu.

Kilka tysięcy osób goszczących na Targach TSLA EXPO, jakie towarzyszyły wydarzeniu, było świadkami motoryzacyjnych premier zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych, moto pokazów, jazd testowych, zawodów motocyklowych, prezentacji biznesowych, finansowych, ubezpieczeniowych i informatycznych. A za rok… zapraszamy na II edycję TSLA EXPO.

Organizatorami wydarzenia byli: GRUPA Sagier, wydawca magazynu VIP Biznes&Styl, Międzynarodowe Targi Rzeszowskie, Klaster Expo oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Share this
11 Kwi
21 Lut

Nowi członkowie Klastra Expo

Mamy niewątpliwą przyjemność oficjalnie przyjąć do Klastra Expo dwóch nowych członków – Politechnikę Krakowską oraz Blue Diamond Hotel Active SPA ****.

Dołączenie tych dwóch podmiotów niewątpliwie zapewnia Klastrowi Expo podtrzymanie dotychczasowego, wysokiego poziomu zawieranych partnerstw. Zachęcamy do zapoznania się z obydwoma podmiotami.

Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki www.pk.edu.pl

70-letnia tradycja kształcenia kadr inżynierskich kraju, wytrwała praca nad poprawą polskiej myśli naukowo-technicznej oraz nowoczesność i otwartość na zmiany – to największe atuty Politechniki Krakowskiej. Dzięki nim uczelnia – funkcjonując w tak konkurencyjnym ośrodku akademickim, jak Kraków – wywalczyła mocną pozycję i utrwaliła markę, którą najlepiej określa słowo solidność.

Blue Diamond Hotel Active SPA **** – www.bluediamond-hotel.pl

Orzeźwiający drink na basenie po udanym spotkaniu biznesowym? Romantyczne chwile w SPA z domieszką kulinarnych niespodzianek? A może weekend z atrakcjami dla całej rodziny? Blue Diamond Active SPA**** to jedyne takie miejsce na mapie Podkarpacia. Miejsce, w którym biznes, relaks i aktywny styl życia idealnie się uzupełniają, a nowoczesny luksus jest na wyciągnięcie ręki.

Serdecznie dziękujemy za Państwa zaufanie i poszerzenie naszego grona!

Share this
02 Sty

Podsumowanie działalności Klastra Expo w 2016 roku.

Koniec 2016 roku to czas na podsumowanie dotychczasowych działań Klastra Expo. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że przez te kilka miesięcy działalności udało nam się zrealizować samodzielnie 4 przedsięwzięcia i przedstawić naszą ofertę tysiącom osób odwiedzających targi, konferencje i kongresy.

Klaster Expo sprawdził się jako organizator podczas 4 imprez, z których wszystkie zorganizowane zostały w CWK w Jasionce (G2A Arena).

Wydarzenia organizowane przez Klaster Expo: Data Partner
Kongres „Nowoczesne systemy zarządzania bezpieczeństwem” 22.11.2016 Security Office
Konferencja „Samorząd w obliczu wyzwań ochrony środowiska” 23.11.2016 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Forum Pomocy Społecznej 28.11.2016 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej
Forum Skarbników 8.12.2016 Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej

 

Ofertę biznesową zaprezentowaliśmy również podczas 6 innych wydarzeń, dzięki czemu informacja o działalności Klastra Expo mogła dotrzeć do wielu osób związanych ściśle z branżą targowo-kongresową.

Wydarzenia, w których uczestniczył Klaster Expo: Data Organizator
IX Targi Pracy Work Expo 13.10.2016 Międzynarodowe Targi Rzeszowskie
VI Kongres Innowacyjnego Marketingu w Samorządach 17-18.11.2016 Exacto
Kongres Business Without Limits 4.12.2016 CWK Operator
Spotkanie z przedstawicielami branży eventowej – MP MICE Tour® 5.12.2016 CWK Operator
Międzynarodowe Targi i Żywnośc Wysokiej Jakości EKOGALA 9-10-12.2016 Urząd Marszałkowski
Gala Finałowa XXIII Edycji Konkursu Promocyjnego AGRO POLSKA 2016 9.12.2016 Międzynarodowe Targi Rzeszowskie

 

Łącznie informacja o działalności Klastra Expo dotarła w 2016 roku do kilkudziesięciu tysięcy nowych osób. Dodatkowo  część z tych wydarzeń brała udział w badaniu potencjału wystawienniczego województwa Podkarpackiego – jednego z filarów statutu Stowarzyszenia Expo Podkarpacie.

Aktualnie pracujemy już nad pierwszymi trzema nowymi projektami na 2017 rok, które mogą stać się flagowymi wydarzeniami promującymi województwo podkarpackie. Wszystkie z nich będą opierały się na formule targów z częścią kongresową. Dla każdego z tych wydarzeń została utworzona indywidualna grupa robocza zapewniająca efektywność prowadzonych działań. Jeśli ktoś z Państwa chciałby zaangażować się w nowe projekty, serdecznie zachęcamy i prosimy o kontakt!

W planie mamy również udział już w 3 imprezach pozwalających na promocję produktów Klastrowych i skorzystanie z bezpłatnej promocji działalności naszych członków:

 1. Targi Ślubne Wedding Day
 2. Targi Edukacyjne EDU SALON
 3. Targi Budownictwa Expo Dom

Bardzo zależy nam na dalszym, efektywnym działaniu, w związku z tym gorąco zachęcamy do kontaktu, dyskusji dotyczącej prowadzonej przez nas działalności. Wszystkie opinie i uwagi, jak i nowe pomysły na kolejne lata są dla nas niezwykle cenne. Z przyjemnością podejmiemy wszelkie projekty przedstawiane nam przez Partnerów.

Mamy nadzieję, że 2017 rok będzie dla całego Klastra rokiem nie tylko sukcesów, ale także wielu ciekawych wyzwań którym będziemy mogli wspólnie stawić czoła.

 

Share this
24 Lis

Konferencja „Nowoczesne systemy zarządzania bezpieczeństwem” – galeria zdjęć

22.11.2016 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce odbyła się konferencja „Nowoczesne systemy zarządzania bezpieczeństwem”, organizowana przez Klaster Expo i Exacto dla firmy Security Office.

Konferencja trwała w godzinach 10:00-13:30, uczestniczyło w niej ponad 150 osób. Prelegentami byli przedstawiciele firm oferujących innowacyjny sprzęt wspomagający bezpieczeństwo przedsiębiorstw oraz przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Prelegenci poruszyli tematykę nowoczesnych rozwiązań w zintegrowanych systemach bezpieczeństwa, monitoringu sygnałów alarmowych i wideo-weryfikacji, inteligentnych systemów monitoringu wizyjnego. Ponadto zaprezentowano nowoczesne metody rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu. Zaprezentowana została też Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – najnowszy system wspomagający komunikację pomiędzy obywatelami a Policją.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia.

 

Fot. Kazimierz Kaczor, Natalia Konopka

Share this
02 Lis

Kongres „Samorząd w obliczu wyzwań z zakresu ochrony środowiska”

W imieniu FRDL Podkarpackiego Ośrodka Samorządu Terytorialnego i naszym własnym, mamy przyjemność przedstawić kolejne wydarzenie współrealizowane przez Klaster Expo.

Kongres „Samorząd w obliczu wyzwań z zakresu ochrony środowiska” odbędzie się 23 listopada 2016r. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce. Kongres organizowany jest dla kadry zarządzającej jednostek samorządu terytorialnego, dotycy problematyki ochrony środowiska.

Organizatorzy przewidują udział około 100 przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego oraz zakładów usług komunalnych i wodno-kanalizacyjnych. Kongres skierowany jest do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast i starostów oraz naczelników i kierowników wydziałów ochrony środowiska. Ponadto zaproszeni zostaną dyrektorzy i prezesi zakładów usług komunalnych i wodnokanalizacyjnych z woj. podkarpackiego.

 

Share this
26 Paź

Konferencja pt. „Nowoczesne systemy zarządzania bezpieczeństwem”

22 listopada w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Jasionka odbędzie się konferencja poświęcona nowoczesnym systemom zarządzania bezpieczeństwem. Organizatorem jest firma Security Office Sp. z o.o., współorganizatorami wydarzenia są: Klaster EXPO Podkarpacie oraz Exacto Sp. z o.o.

Celem organizacji wydarzenia jest zapoznanie uczestników z aktualnymi światowymi rozwiązaniami technicznymi w dziedzinie bezpieczeństwa wraz z możliwościami ich wykorzystania do własnych potrzeb zarówno w prewencji jak i walce z takimi zjawiskami jak:

 • kradzieże, napady, wyłudzenia,
 • narkotyki i dopalacze,
 • wandalizm, chuligaństwo,
 • przemoc w szkole,
 • terroryzm,
 • wypadki drogowe.

 

Konferencja skierowana jest do: zakładów pracy posiadających rozbudowaną ochronę fizyczną, firm ubezpieczeniowych, banków (głównie spółdzielczych), szkół, uczelni kształcących na kierunkach bezpieczeństwo, władz samorządowych i urzędów, spółdzielni mieszkaniowych, projektantów i deweloperów, obiektów ustawowo podlegających obowiązkowej ochronie lub o szczególnym znaczeniu.

Wydarzenie będzie obfitowało w wystąpienia ekspertów firm z dziedziny bezpieczeństwa:

 • SAFESTAR – Nowoczesne rozwiązania w zintegrowanych systemach bezpieczeństwa. Monitoring sygnałów alarmowych i wideo-weryfikacja,
 • HIKVISION – Numer 1 na świecie producentów CCTV,
 • Chomtech – sprzęt i oprogramowanie.

 

Oprócz części plenarnej organizator wydarzenia zaplanował część wystawienniczą, w której uczestnicy będą mieli możliwość praktycznego zapoznania się z najnowszymi systemami zabezpieczeń.

REJESTRACJA oraz szczegółowy PROGRAM WYDARZENIA dostępne są pod adresem: systemybezpieczenstwa.evenea.pl

 

Share this
17 Paź

IX edycja Work Expo w Hali Podpromie

13 października 2016 roku odbyła się IX Edycja Targów Pracy, organizowana w rzeszowskiej Hali Podpromie. Oferty pracy prezentowało aż 70 wystawców, w tym również Klaster Expo.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00, od samego początku gromadząc spore ilości zwiedzających. Każdy z nich mógł odwiedzić stoiska rozmieszczone na 1500 metrach kwadratowych powierzchni hali, porozmawiać z pracodawcami, zostawić swoje CV, czy nawet… poczęstować się popcornem. Jak podają organizatorzy, na zakończenie Targów liczba zwiedzających zamknęła się na pięciu tysiącach.

Targi Pracy okazały się być owocnym wydarzeniem również dla Klastra Expo – zyskaliśmy okazję do prezentacji 13 ofert pracy przekazanych nam przez naszych członków. Szczęśliwa trzynastka cieszyła się dużym zainteresowaniem, w wyniku czego wzbogaciliśmy się o sporą pulę CV osób chcących wesprzeć działalność członków Klastra.

Serdecznie dziękujemy firmom za zaangażowanie, mamy też nadzieję, że w przyszłości uda się zaprezentować jeszcze szerszą ofertę możliwości zatrudnienia w gronie firm Klastra Expo.

Share this

© 2016 Klaster Expo. Wszelkie prawa zastrzeżone.